Agronomska škola Zagreb

Studenti Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu gostovali u AŠZ- u

Učenici 3c razreda zanimanja Poljoprivredni tehničar fitofarmaceut u okviru Praktične nastave sudjelovali su na predavanju studenata Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s temom Antagonizam Trichoderma koningiopsis protiv Fusarium solani i Sclerotinia sclerotiorum.

 Studenti su bili u pratnji svoje mentorice prof.dr.sc. Snježane Pintarić Topolovec koja je u uvodu naglasila važnost biološkog suzbijanja fitopatogenih gljiva kao mjere koja povoljno utječe na okoliš i koju bi trebalo više koristiti na proizvodnim površinama.

Učenici su aktivno sudjelovali u predavanju postavljajući pitanja vezana za uspješnost biološkog suzbijanja i načina kako da se biološke mjere suzbijanja fitopatogenih gljiva još više populariziraju.