KNJIŽNICA AGRONOMSKE ŠKOLE ZAGREB

Radno vrijeme:

svaki radni dan od 8,30 do 14,30

Knjižničarka:

Katarina Knežević, dipl.bibl., dipl. kroatolog i prof. sociologije

Kontakt:

agronomska.knjiznica@gmail.com

091/583-4797

Knjižnica Agronomske škole Zagreb smještena je u prizemlju zgrade. Stotinjak metara kvadratnih dijelimo s još dvije školske knjižnice, knjižnicom Veterinarske škole i knjižnicom Prehrambeno – tehnološke škole. Do siječnja 2023. godine, s nama je u istom prostoru bila i 12. gimnazija. Knjižnični fond navedenih knjižnica odvojen je, a čitaonica za korisnike s ukupno osam sjedaćih mjesta je zajednička. Učenici imaju na raspolaganju jedno računalo.

Knjižnični fond knjižnice Agronomske škole Zagreb sadrži 4871 jedinica građe koju najvećim dijelom čine knjige. U razdoblju od 1996. – 2007. godine knjižničarka Poljoprivredne škole je Slavka Bilić, prof., a od 2007. do danas Katarina Knežević, dipl. bibl.

Godine 2007. započeta je automatizacija knjižničnog poslovanja. Kompletnu knjižnu građu upisali smo u računalni program program MetelVin kako bi što prije bilo moguće računalno pretraživati katalog knjižnice i posuđivati građu pomoću računala, odnosno jednostavnim skeniranjem barkoda umjesto dotada nepraktične posudbe preko kataložnih listića. Posudba skeniranjem barkoda je danas samorazumljiva stvar, ali prije šesnaest godina to nije bilo tako, bilo je to obilježje jedne moderne i suvremene školske knjižnice, prava mala revolucija u knjižničnom poslovanju. Danas, uz odličnu internetsku povezanost, pružaju nam se nove prilike i mogućnosti za napredak. Tijekom online nastave i korone aktivno smo koristili Agroknjižnicu, virtualnu knjižnicu Agronomske škole Zagreb kojom je naša knjižnica zakoračila u digitalni svijet.