AEP

Projekt Poljoprivredne škole, Zagreb, «Agroturistički edukativni poligon – hrvatski model» je između 83 prijavljena projekta u Republici Hrvatskoj uvršten među 13 izabranih i u toj je konkurenciji dobio najveću financijsku potporu Europske komisije iz programa CARDS 2003 za unapređivanje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja u području agroturizma.

Poljoprivredna škola, Zagreb dobila je na natječaju EU komisije financijsku potporu od 273.042. € iz programa CARDS 2003 za  unapređivanje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Partner u projektu je Grad Zagreb koji je dao  financijsku potporu u iznosu od 21.276. €

• Gradski ured za obrazovanje , kulturu i šport 10.000 €, Gradski ured za poljoprivredu, šumarstvo  11.276 € .
  • Učešće škole u projektu  iznosi 60.000 €, a  sufinancirali su ga:
    • Poljoprivredna škola, Zagreb
    • Vijeće gradske četvrti Gornja Dubrava
    • Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva
    • Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa
    • Ministarstvo mora, turizma, prometa i razvitka
    • Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnog gospodarstva
    • BC Institut

Projekt je trajao 12 mjeseci, od 1. lipnja 2006. do 31. svibnja 2007.

Ostvarene su zacrtane projektne aktivnosti : edukacija nastavnika u području agroturizma, u primjeni novih tehnologija, usavršavanje u jezičnim i  informatičkim kompetencijama, izdano je 6 brošura, izgrađen je agroturistički edukativni poligon

škola je opremljena opremom koja će omogućiti izvođenje teoretske  i praktične nastave na višoj tehnološkoj razini, kupljeno je kombi vozilo koje će škola koristiti za prijevoz učenika i nastavnika za potrebe terenske nastave.

Projekt je realiziran u svim planiranim elementima. U projektu je sudjelovalo 200 nastavnika, više od 600 učenika iz više strukovnih škola u zemlji,  23 gospodarstvenika, posjećeno je i analizirano više agroturističkih jedinica od toga 6 u 3 zemlje EU.

Preko 2 000 građana Zagreba i drugih partnera uključenih u projekt imalo je priliku spoznati ciljeve i  postignuća ovog projekta.