Novinarska grupa

O Izidoru

Koliko si daleko od mene plode?

Skrivam se u tvom srcu cvijete.

Tagore

… bila je prva sentenca prvoga broja Izidora, lista Poljoprivredne škole u Zagrebu koji je, kako piše u Ljetopisu… “nakon što su se učenici i nastavnici Poljoprivredne škole hrabro prihvatili posla oko izdavanja školskog lista”, izašao još u 20. stoljeću, točnije 1995. godine.

Otkuda ime Izidor?

Da Sveti Izidor, zaštitnik poljoprivrednika i naše škole, bude ime školskog lista, bio je sasvim logičan slijed razmišljanja.

Od prvoga broja i prvoga uredništva  mijenjala su se i uredništva i generacije čitatelja…

Od broja 19., lipanj 2009. Izidor  izlazi u  digitalnom obliku.

List opisuje događaje u školi i izvan nje, prepoznatljivom fizionomijom i orginalnim sadržajima.

Sudjeluje gotovo svake godine na Hrvatskim školskim susretima L i d r a n o te stječe pohvalnice Gradskog ureda za obrazovanje i šport, gradskog povjerenstva Grada Zagreba, Republike Hrvatske.

Najnoviji Izidori: