Agronomska škola Zagreb

Edukacija pripreme gredica i presadnja presadnica rajčice i paprike

Danas su učenici Projektnog tima učenika AŠZ-a ponovno bili vrijedni. Nakon školskih obveza u prijepodnevnom turnusu spremno su otišli na druženje s našim prijateljima zaljubljenicima u urbanu poljoprivredu. Na današnjem ‘edukacijskom meniju’ bila je poslužena edukacija pripreme gredica i presadnja presadnica rajčice i paprike koje su vlasnici gradskih vrtova Prečko posijali na Radionici uzgoja povratnih kultura 12. ožujka 2022. godine u plasteniku Agronomske škole Zagreb.

Učenici su bili izvrsni mentori pri presađivanju  presadnica rajčice i paprike na pripremljene gredice. U veselom druženju vlasnici gradskih vrtova ozarenih lica promatrali su kako  biljke dobivaju svoje mjesto u njihovom vrtu. Nije nedostajalo pitanja vezanih za daljnju njegu presađenih biljaka no učenici su spremno odgovarali na ponos nastavnice Marije Bošnjak koja se opet uvjerila da učenik može puno ako mu omogućiš ga da ‘raširi svoja krila’.

Pripremila: Marija Bošnjak