„Što je Ivana Brlić Mažuranić hrvatskoj bajci, što je Dora Pejačević hrvatskoj muzici, Slava Raškaj hrvatskoj slici, to je, i puno više, Vesna Parun hrvatskoj lirici. Vesna je poezija. To je planina od poezije.“ rekao je Drago Štambuk o jednoj od najvećih hrvatskih pjesnikinja i književnica u čiju je čast u petak, 4. studenoga, održana svečanost otvorenja izložbe “Vesni s ljubavlju” u Narodnom sveučilištu Dubrava povodom obilježavanja 100. obljetnice života i stvaralaštva Vesne Parun.
Svečanost su svojim nastupom, između ostalih, obogatile i učenice naše škole, Klara Komugović (4.a) i Paula Kostelac (3.a), koje je pripremila i pratila profesorica Marinela Draganović, a koje su izvele tri recitala (“Molitva”, “Zagrljaj” i “Zavjet”) te na taj način iskazale ljubav i poštovanje Njoj koja je je imala ruke koje su ispisale neke od najljepših stihova 20. stoljeća.