Hrvatski Caritas predstavio je novogodišnje programsko razdoblje nacionalnoga humanitarnog programa „Za 1000 radosti“ što ga – u ozračju obilježavanja 30. obljetnice svoga osnutka – provodi na nacionalnom planu uz slogan „Na strani dobra“.

Započet prije dvadeset i jednu godinu kao predbožićna akcija, „Za 1000 radosti“ prerastao je u cjelogodišnji program kojim nastoji u društvu razviti socijalnu osjetljivost, solidarnost i uzajamnost te ujedno prikupiti konkretnu pomoć za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj koje teško preživljavaju boreći se s bolesti, nezaposlenosti i siromaštvom. Program je predstavio početkom adventskog vremena, ali sredstva za pomoć obiteljima u potrebi prikuplja tijekom cijele godine, sve do studenoga 2024. Putem mreže 17 nad/biskupijskih caritasa usmjerava ih obiteljima na njihovu području kojima je pomoć najpotrebnija.