Štikleci iz šalice je projekt kojeg koordinira I. tehnička škola Tesla u partnerstvu sa još osam strukovnih škola Grada Zagreba, a svaka iz svoje domene, odnosno uže specijalnosti, obrađuje zadatak na temu kave.

Agronomska škola Zagreb svoj doprinos u projektu daje u tematskom području pod nazivom: Od zrna kave do plantaže.

Očekivani rezultati Projekta na razini strukovnih škola Grada Zagreba:

1. Javni Twinspace
  2. Zainteresiranoj javnosti na Međunarodni dan kave, 1. listopada 2021. godine na zajedničkom okupljanju svih sudionika projekta u I. tehničkoj školi Tesla predstaviti rezultate projekta
  3. Prezentirati projekt na međunarodnom sajmu inovacija AGRO ARCA u listopadu 2021. godine

Koordinatorica projekta za Agronomsku školu Zagreb mr. sc. Lada Piljac-Kosović

Nositelji aktivnosti su:

• Ivica Marinić, dipl. ing. agr. – ravnatelj
  • Latinka Marinić, dipl. ing. agr., Vilara Pavlović, dipl.ing. agr., Lucija Baškarić, dipl. ing. agr.  – nastavnice strukovnih predmeta
  • Učenici navedenih strukovnih usmjerenja uključeni u projektne aktivnosti

Agronomska škola Zagreb međusobnim povezivanjem odgojno-obrazovnih područja i nastavih tema strukovnih nastavnih predmeta i djelatnosti sekcija UZ „Pušlek“ razvija interes za šire međupredmetne ciljeve.

Početak projekta: 28. veljače 2020.

Očekivani rezultati Projekta na razini Agronomske škole Zagreba – vidi kurikulum Škola 2020. / 2021.

Aktivnosti projekta listopad – studeni 2020.

• Realizirana aktivnost na razini strukovnih škola Grada Zagreba
    • Zadatak za učenike broj 1.: Kako se ispija kava u vašoj školi?
    • Dokumentiranje fotografiranjem „ … kako se u školi konzumira omiljeni nam napitak te, gdje su im omiljena mjesta, u i oko škole, za ispijanje kave“
  • Početak realizacije na razini aktivnosti Agronomske škole Zagreb
    • Praktičan rad – sjetva kave u zaštićenom prostoru
    • Učenice usmjerenja Poljoprivredni tehničar vrtlar započele su jedan od praktičnih zadataka na tematiku: kava od zrna do plantaže – sjetvom sjemena kave u zaštićenom prostoru