Upoznaj svoju domovinu da bi je više volio.

Podno Sljemena obavijenog jesenskom maglom, danas je Agronomska škola Zagreb dočekala i ugostila u svojim prostorijama učenike i nastavnike iz plodne slavonske ravnice, iz jedne od najcjenjenijih strukovnih škola u sektoru poljoprivrede – Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod.
Gosti su toplo dočekani u učionicama Agronomske škole Zagreb, a srdačnu dobrodošlicu u svojem pozdravnom govoru poželio im je i ravnatelj Ivica Marinić. Nastavnik SŠ Matije Antuna Reljkovića, Vehid Ibraković, izrazio je zahvalnost za gostoprimstvo te istaknuo potrebu boljeg međusobnog upoznavanja i suradnje škola iz različitih krajeva Hrvatske nadovezavši se na izreku

Upoznaj svoju domovinu da bi je više volio.

Učenici, podijeljeni u tri grupe, zajedno sa svojim nastavnicima, a predvođeni našim profesoricama Željkom Tolić, Sanjom Lubinom i Katarinom Hadrović obišli su i uvjerili se u bogatu proizvodnju zaštićenih prostora, pozorno promatrali rad učenika u laboratoriju za mikropropagaciju, promatrali rad naših učenika u praktikumima cvjećarstva i kuharstva, prošetali krajobrazno edukativnim poligonom te otvorenim površinama školskog vrta.
Druženjem na AEP-u uz mirisnu i ukusnu tradicijsku hranu koju su za okrjepu svojim gostima pripremili učenici smjera agroturistički tehničar, naši gosti završili su posjet našoj školi uz vjeru u ponovni susret i razmjenu novih iskustava.