Učenici Agronomske škole Zagreb i fakultativnog predmeta Škola i zajednica, međusobnom suradnjom, uz moderaciju nastavnika aktivno djeluju u pozitivnim društvenim promjenama u svojoj Gradskoj četvrti.

Višemjesečnim druženjem u Domu za starije osobe Dubrava – Zagreb pod sloganom „Ispunimo  srce toplinom“ stekli smo prava prijateljstva.  Vjerna publika oduševljeno čeka naše dolaske, velikim pljeskom ohrabruje nove izvedbe Gruntovčana pod mentorstvom prof. Anite Hmure i učenika 3.A. Nakon pročitanog scenarija nastavili smo s neformalnim druženjem razmjenjujući recepte, tajne, mišljenja… Vješte ruke naših dragih starijih prijateljica, pokazale su nam svoje umijeće te učenike podučile u izradi raznih ukrasa. Vrijeme brzo prolazi u tako dobrom društvu, stoga se odmah planira sljedeći susret kako bi osamljenost bila lakša. Obostrano uživamo u toploj interakciji, veselimo se osmjesima, toplim zagrljajima  i zajedničkim trenutcima. Nestrpljivo iščekujemo sljedeći…

Razlike koje postoje na relaciji mladi – stari međugeneracijskim povezivanjem, dijalogom i volontiranjem dovode  do empatije i međusobnog razumijevanja. Čineći dobro, jedni drugima unosimo radost u svakodnevno življenje.

 

Pripremila: Sanja Lubina, dipl. ing. agr