Međunarodni kongres ruralnog turizma

 

U razdoblju od 27. do 30. travnja 2022. u prelijepome Cavtatu i divnome Hotelu Croatia održan je Međunarodni kongres ruralnog turizma. Slogan kongresa bio je “Ruralni turizam: kvaliteta, održivost, uključivost“, a glavna tema “Konkurentnost i pozicioniranje ruralnog turizma nakon krize turističkog sektora izazvane Covid-19 pandemijom“.

Bila je to prilika za predstavljanje znanstvenih radova, razmjenu iskustava i predstavljanje brojnih primjera dobre prakse, brojne radionice, okrugli stolovi i paneli. Na Kongresu je prisustvovalo 392 sudionika iz 15 europskih zemalja. Predstavnica Agronomske škole Zagreb na Kongresu, profesorica Lucija Baškarić, bila je jedna od predavačica i aktivna sudionica brojnih radionica tijekom sva 4 dana kongresa. Osim predavanja i radionica, za sudionike Kongresa bio je organiziran posjet predivnim ruralnim dijelovima Dubrovačko-neretvanske županije, osobito Konavala, ali i susret s draguljem hrvatskoga Jadrana – Dubrovnikom.