„Pijesak ružâ. Koraci. Možda povratak.” stih je najznamenitije hrvatske pjesnikinje 20. stoljeća – Vesne Parun. Isti stih krasi i početak zbirke pjesama pjesnikinje Andrijane Kos-Lajtman „Dani kositra i jeke” čije su gostovanje na književnoj tribini “Možda povratak Vesne Parun” svojim nastupom uveličale i učenice naše škole. Tribina je dio programa „Slušaj ovo! – tribine u ciklusima“, a učenice Maja Galunić i Iva Perković u prostoru Narodnog sveučilišta Dubrava izvele su recitale pjesama „Ti koja imaš nevinije ruke” i „Da si blizu”. Učenice su, ususret Danu hrvatske knjige (22. travnja), na taj način sve prisutne vratile u dane i stvaralaštvo Vesne Parun te ujedno obilježile mjesec rođenja velike pjesnikinje. Književnoj tribini prisustvovali su i  učenici školske novinarske sekcije. Zainteresirani za stvaralaštvo Vesne Parun i upijajući zanimljiv razgovor s pjesnikinjom Kos-Lajtman, vjerujemo da su njihove ruke prirpemile zanimljive članke i za ovogodišnji broj školskog lista “Izidor”.