Zaposlenici Mondelēz Internationala u vrtu Agronomske škole Zagreb

Zaposlenici američke multinacionalne tvrtke za proizvodnju slastica, hrane, pića i grickalica sa sjedištem u Chicagu – Mondelēz International, uz učenike naše škole pod vodstvom hortikulturnog arhitekta, profesora Luke Šiklića i podršku GreenFusion, platforme za investiranje u ekološke projekte, povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje posadili su  sadnice ukrasnog drveća na hortikulturnom poligonu Agronomske škole kako bi se ispunio cilj revitalizacije zelenih urbanih područja i prilagodbe klimatskim izazovima te su na taj način doprinijeli čišćem zraku i očuvanju lokalne životne sredine s naglaskom na revitalizaciju i ozelenjivanje zelenih površina u dvorištu obrazovne ustanove.

‘‘Pored proizvodnje kvalitetne hrane jedan od primarnih ciljeva obrazovanja učenika u Agronomskoj školi Zagreb jest očuvanje biološke raznolikosti i briga o prirodnim resursima na kojima se temelji život na Zemlji. Stoga ova inicijativa ima veliki značaj i odgojnu dobrobit jer su učenici viših razreda učestvovali i dali svoj doprinos zaštiti okoliša.‘‘
Ivica Marinić. dipl. ing.
ravnatelj