Iz AŠZ-a do savjetnika članova luksemburške kraljevske obitelji

“Još kao učenik Leo je svojom osobnošću privukao pažnju svih nas u školi, profesora koji su mu predavali, ali i onih koji nisu. Učenik koji je živio za izazove, iz kojih je gradio ideje, nudio rješenja i donosio uspjehe. Pratili smo ga potiho znajući da u svijet iz škole “puštamo” nekoga tko će napraviti velike stvari, vjerujući da nas tada neće zaboraviti. Slušali smo tih godina razrednicu, prof. Ružicu Klinžić, kako s posebnom dozom ponosa prepričava Leova pisma iz svijeta. Školovanje u Velikoj Britaniji na Sveučilištu Canterbury, u Sjedinjenim Američkim Državama, u Ujedinjenim narodima u New Yorku, povratak u Europu i rad u Europskoj komisiji… Zatim obavlja poslove savjetnika luksemburške kraljevske obitelji. S Lady Colin Cambel radi na knjizi priču o Harryu i Maghan, jedini je Hrvat akreditiran od Buckinghamske palače za krunidbu kralja Charlesa. Vraća se u 🇭🇷 kao voditelj ureda jednog predsjedničkog kandidata na izborima za Predsjednika RH. 

Odlazi u Afriku i upušta se u diplomatsku avanturu gdje svojim sposobnostima doprinosi sprječavanju građanskog rata u Kraljevini Eswatini pri čemu doprinosi i uspostavljanju diplomatskih odnosa Kraljevine i 🇭🇷. Život ga vodi na Bliski Istok gdje savjetuje šeika za vanjsku politiku i geopolitičku sigurnost. Leo djeluje i piše, piše za Geopolitical Monitor u vezi politike, međunarodnih odnosa i ekonomije. I još mnogo toga što inače jedva stane u 29 godina poslovne karijere, ali je stalo u njegovih 29 godina života. I uvijek kad doleti u Zagreb, navrati na ☕️ da vidi što ima novog u njegovoj školi. Pa je tako i jučer, kada je na poziv HTV-a doletio u Zagreb i davao intervju u vanjskopolitičkoj emisiji Fokus, “ukrao” minutu da se zahvali svojoj Agronomskoj i njegovim profesorima. Zahvaljujem se i ja Tebi Leo što cijeniš svoje školske korijene i želim Ti i nadalje puno uspjeha u diplomatskoj karijeri. Ponosni smo na Tebe! ❤️ Hvala i svim Leovim bivšim profesorima na čelu s ravnateljicom, gospođom Maricom Berdik❤️, neka budu inspiracija mlađim kolegama u davanju ljubavi i znanja učenicima Agronomske škole Zagreb. ❤️”


Napisao: Ivica Marinić, ravnatelj Agronomske škole Zagreb