Agencija za mobilnost i programe Europske unije donijela je odluku o dodjeli Erasmus akreditacija u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja Agronomskoj školi Zagreb za programsko razdoblje 2023. – 2027.
Tako smo na najljepši način obilježili 10 godina od prve mobilnosti naše škole, od 2014. godine naši su se učenici i nastavnici stručno usavršavali diljem Europe (Slovenija, Italija, Njemačka, Portugal…).
Naša je škola izradila Erasmus plan s jasno postavljenim ciljevima i aktivnostima pri čemu planiramo u razdoblju do 2027. godine omogućiti stručno usavršavanje u Europi za minimalno 100 učenika i 27 nastavnika strukovnih predmeta.
Akreditacija za novo programsko razdoblje olakšat će provedbu projekta mobilnosti u AŠZ i dati značajan doprinos unaprjeđenju Škole, a time obrazovanje u našoj školi učiniti još privlačnijim generacijama sadašnjih i budućih učenika.